Dom czy mieszkanie: 3 ważne kwestie

14 lipca 2012

w Porady

Projekty domów na zamówienie

Zastanawiając się nad najlepszym dla nas rozwiązaniem w zakresie tego, czy chcemy kupić mieszkanie czy może kupić dom albo wybudować dom warto rozważyć kilka kwestii. Jest to o tyle ważne, że zakup każdej formy nieruchomości to nielada wyzwanie, sporo formalności, czasu i pieniędzy.

Co warto zatem wziąć pod uwagę:

1. Jaki posiadamy budżet. Ta kwestia choć ważna to nie jest kwestią decydującą, bo można obecnie wybudować dom w cenie mieszkania. Wszystko zależy od powierzchni i umiejscowienia. Jednak większy budżet da nam większą swobodę w zakresie wyboru np. większego domu o ciekawym rozkładzie pomieszczeń.

2. Jakie są nasze preferencje. Nie jest prawdą, że każdy chciałby mieszkać w domku jednorodzinnym. Szczególnie w dobie budowania naprawdę pięknych i funkcjonalnych budynków mieszkalnych, zakup mieszkania jest bardzo atrakcyjne. Są również dostępne mieszkania dwupoziomowe. Dodatkowo budynki mieszkanlen mogą być małe, tzn. zawierające tylko np. 4 mieszkania.

3. Jaki jest nasz poziom odpowiedzialności. Czy wolimy mniej obowiązków, związanych z posiadaniem mieszkania czy czasami znacznie więcej w przypadku mieszkania w domku.

 

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Kolejny wpis: