Montaż odkurzacza centralnego: komu to się opłaca

27 lipca 2012

w Nowoczesność, Porady

Odkurzacz centralny czy tradycyjnyOdkurzanie dużego domu może być prawdziwą przysłowiową drogą przez mękę. Ciągnięcie za sobą ciężkiego urządzenia, przełączanie go co chwilę do nowego kontaktu, wnoszenie i znoszenie po schodach. Trudności te mogą zatruć życie nawet najbardziej cierpliwej i zapalonej do utrzymania porządku osobie.


A odkurzać przecież trzeba ? czy można zrobić coś, aby rozwiązać te problemy?
Okazuje się, że tak – współczesne instalacje budowlane kwestię odkurzania w dużych, piętrowych domach rozwiązują przydatnym wynalazkiem odkurzacza centralnego. Jest to urządzenie posiadające zamontowaną na stałe (najczęściej w pomieszczeniu przemysłowym typu kotłownia czy garaż) jednostkę centralną zbierającą brud z całego domu. Nieczystości są zbierane z wykorzystaniem długiej rury z wymiennymi końcówkami.

Rozwiązanie to niweluje wszelkie wady tradycyjnego odkurzacza: z nim nie grozi nam hałas w aktualnie odkurzanym pomieszczeniu (choć hałas panować będzie w pomieszczeniu, w którym znajdować się będzie jednostka centralna – warto więc rozważnie zaplanować miejsce, w którym będzie ona umieszczona), noszenie ciężkiego odkurzacza ani przełączenie wtyczki do co chwilę innego kontaktu.

Dlatego odkurzanie odkurzaczem centralnym jest dużo wygodniejsze.
Jeśli mieszkasz w dużym domu, prawdopodobnie łatwo docenisz zalety odkurzacza centralnego. Chwalą go sobie zwłaszcza mieszkańcy domów piętrowych (w wielu przypadkach zwykły odkurzacz po prostu nie mieści się na schodach lub uszkadza delikatne drewniane stopnie). Jest jeszcze jeden aspekt czyniący centralny odkurzacz bardziej wygodnym od tradycyjnego: wymaga znacznie rzadszego czyszczenia (wystarczy raz na pół roku). Choć centralny odkurzacz to wydatek kilku tysięcy złotych, to jednak cena montażu instalacji budowlanych z centralnym odkurzaczem zauważanie spada w ostatnich latach. Coraz więcej osób może sobie więc pozwolić na to udogodnienie.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: