Program Bluesol projekt czy ekspresowy, który jest dla kogo

19 lutego 2016

w Porady

Projektowanie Bluesol

Już od dłuższego czasu wiadomo, że specjalizacja to podstawa wydajności w wielu obszarach produkcji. Tam gdzie można podzielić pracę na kilka różnych etapów i każdy z etapów przydzielić innej grupie osób okaże się, że po pewnym czasie ich wydajność wzrośnie, bo wyspecjalizują się w danej czynności. Wprawdzie ich ?morale? i pozytywny stosunek do pracy może po jakimś czasie znacznie się obniżyć ze względu na znużenie powtarzalnymi czynnościami, ale wiele firm, szczególnie konfekcyjnych tak właśnie działa.

Ktoś może zapytać, co ma wspólnego ten przydługi wstęp z programem BlueSol, służącym do projektowania większych lub mniejszych instalacji fotowoltaicznych. Wbrew pozorom, trochę ma. Wprawdzie projektowanie instalacji PV jest pracą w dużym stopniu kreatywną, a poszczególne obiekty tego typu różnią się między sobą choćby ze względu na różny stopień nasłonecznienia (czy zacienienia) miejsca, w którym instalacja ma być zlokalizowana. Wiadomo, też że wydajność i opłacalność instalacji PV zależy od tego właśnie parametru oraz od planowanej mocy obiektu. Prace projektowe, które obsługuje program BlueSol powinny być tak poprowadzone, aby jak najlepiej wykorzystać istniejące warunki nasłonecznienia pod kątem wydajności, bo przecież rzadko kto ma swobodę zlokalizowania swojej instalacji fotowoltaicznej na pustyni.

Podobnie jak w fabryce konfekcyjnej, pewne czynności projektowe da się zautomatyzować. Szczególnie w programie komputerowym można korzystać z szablonów powtarzalnych czynności, z algorytmów obliczeń i innych podobnych ułatwień. Podobnie dokumentacja techniczna również jest sporządzana na podstawie pewnego przyjętego wzoru i różni się tylko w szczegółach.

Uwzględniając te wszystkie prawidłowości twórcy programu BlueSol przygotowali jego dwie wersje:
– Ekspresowy (Express) ? przeznaczony jest do tworzenia projektów powtarzalnych instalacji, które różnią się głównie wspomnianymi wcześniej parametrami wejściowymi. Podobnie jak pociąg ekspresowy, dedykowany jest on projektantom, którym się spieszy, by w krótkim czasie stworzyć jak najwięcej projektów instalacji fotowoltaicznych. Ta wersja BlueSol zawiera wszystkie niezbędne moduły, aby powstał kompleksowy projekt prostej instalacji.
– Projekt (Design) ? to rozbudowana wersja Ekspress, przeznaczona dla większych i bardziej skomplikowanych instalacji PV, które wymagają dogłębniejszej dokumentacji oraz obsługi nietypowych rozwiązań. Rozbudowana funkcjonalność wpłynęła na wyższą cenę tej wersji programu w stosunku do ekspresowej.

Chcąc się przekonać, która wersja jest najlepsza dla ciebie, możesz wypróbować Bluesol przez 30 za darmo.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: