Projekty domów z kotłownią na paliwo stałe: Lawenda II czy Arabella

14 sierpnia 2012

w Energooszczędność, Projekty domów

Projekt domu Arabella

Arabella

Wybór rodzaju ogrzewania w przyszłym domu  to nie lada wyzwanie.

Każdy właściciel domu chciałby zapewne posiadać ogrzewanie jak z elektrociepłowni ? przy którym nic nie musi robić, ale żeby jednocześnie niewiele  go kosztowało zarówno na etapie montażu jak i eksploatacji oraz żeby to on sam decydował, kiedy rozpoczyna się i kończy okres grzewczy.

Pracownia Horyzont proponuje swoim klientom między innymi projekty domów z kotłownią na paliwo stałe. Wprawdzie nie jest to całkowicie ogrzewanie bezobsługowe, ale przy nowoczesnych kotłach nie wymaga nadmiernego nakładu pracy.

Wśród wielu różnych projektów z kotłownią  na paliwo stałe wyróżniają się dwie propozycje, mianowicie Lawenda II i Arabella, obydwa autorstwa Jowity Gross-Mazurskiej.

Projekt domu Lawenda

Lawenda

Są to duże, eleganckie domy o zbliżonej powierzchni użytkowej  ponad 135 m2.  Arabella – nieco większa powierzchniowo,  posiada 4 pokoje z salonem i przeznaczona jest dla 4-5 osobowej rodziny.  Jej potencjał jest jednak większy ? w przypadku zagospodarowania poddasza,  może w niej zamieszkać nawet 7 osób.

Lawenda II z kolei posiada 6 pokoi: na parterze salon  i 2 sypialnie, oraz 3 sypialnie z łazienką  na poddaszu.  W obydwu projektach garaż na dwa samochody wkomponowany jest w bryłę budynku, przy czym w Arabelli istnieje możliwość zamiany garażu na gabinet usługowy.

Bardzo interesująca jest bryła każdego z budynków ? pięknie łącząca się tarasem i dużymi oknami z ogrodem,  ze wielospadowym dachem i kolumnami przy tarasie. Choć z opisu można by wnioskować, że są to domy bardzo podobne, to jednak ich stylistyka jest zupełnie inna.

Arabbella wydaje się być bardziej nowoczesna i efektowna niż Lawenda II. W podcieniu Arabelli, na tarasie umieszczony jest kominek, wprost zapraszający do przyjmowania gości na świeżym powietrzu, bez narażania ich na palące słońce, czy niespodziewany opad deszczu.  Dwie kolumny o kształcie zwężającego się graniastosłupa nadają Arabelli wygląd nowoczesnego dworku.  Upodobania są różne i  choć ja wolę Arabellę, to jednak uważam, że warto obejrzeć również projekt Lawendy II.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: