Projekty domów z poddaszem: Aston czy Amber II?

19 września 2012

w Projekty domów

Projekt domu Aston pracowni Horyzont

Ceny 1 m? w mieszkaniach na rynku pierwotnym w większości miast tak wywindowały w górę, że osoby, które marzą o własnym lokum coraz częściej kierują swą uwagę na gotowe projekty domów z poddaszem lub bez, oferowane przez biura projektowo-architektoniczne.

I jest to chyba słuszna decyzja. Jeśli ma się do wyboru mniej więcej za tę samą cenę możliwość zamieszkania w domu jednorodzinnym zamiast w bloku, to chyba lepszy będzie dom bez uciążliwych sąsiadów za ścianą oraz możliwość relaksu w ogrodzie lub na tarasie.

Spośród projektów domów z poddaszem biuro Horyzont w swej bogatej ofercie proponuje między innymi dwa interesujące projekty domów.

1. Pierwszy z nich, to projekt domu Aston – niewielki dom parterowy z poddaszem. Ma on powierzchnię użytkową 100,6 m?, na której pomieściły się 3 sypialnie usytuowane na górze oraz duży pokój dzienny na parterze wychodzący na taras ocieniony zadaszeniem o przekroju trójkąta. Na każdej kondygnacji znajduje się łazienka. Garaż na jeden samochód, pomieszczenie gospodarcze i możliwość instalacji kotłowni na paliwo stałe, to kolejne cechy tego ładnego i wygodnego budynku z dwuspadowym dachem i kolumnami na tarasie. Projekt wymaga działki o szerokości co najmniej 21,6 m.

2. Znacznie większy jest drugi, podobny nieco projekt domu Amber II: 137,4 m?.

Projekt domu Amber II pracowni Horyzont

Parter zawiera oprócz salonu, kuchni i łazienki dodatkowo pokój jadalny oraz spiżarnię, a na poddaszu również 3 wygodne sypialnie i dużą łazienkę oraz pralnio-suszarnię. W salonie wychodzącym na taras z pergolą mieści się kominek, a do wnętrza domu prowadzi szeroki wiatrołap, w którym można zainstalować dość pojemną szafę. Garaż przy budynku pomieści jeden samochód, a w kotłowni można także zainstalować piec na paliwo stałe. Projekt wymaga działki o minimalnej szerokości 20,36m, czyli nieco węższej niż w przypadku projektu Aston.

Być może Amber II jest większy i wygodniejszy niż Aston, jednak w wyglądzie zewnętrznym budynku i ciekawym rozwiązaniu tarasu widać kobiecą rękę ? dom projektowała kobieta (nie ujmując nic drugiemu architektowi oczywiście).

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: